Laboratuvar Hizmetlerimiz

Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü Arıtma Tesisleri Daire Başkanlığına bağlı olan laboratuvarımız Balıkköy İçmesuyu Arıtma Tesisinde hizmet vermektedir.

Aydın İlinin günlük su ihtiyacını karşılayan Genel Müdürlüğümüz Laboratuvar bünyesinde bulunan son sistem cihazlarla incelediği su numuneleriyle Aydın Halkının sağlıklı ve güvenli su kullanmasını sağlamaktadır.

Laboratuvarımızda Aydın İli genelinde 17 İlçe ve 776 noktadan belirli aralıklarla alınan ve vatandaşlarımızdan gelen istekler doğrultusunda alınan numuneler kontrol edilmekte, denetlenmektedir.

Laboratuvarımız mikrobiyolojik analiz, fiziksel analiz, ağır metal analizi, anyon-katyon (İyon) analizi birimlerinden oluşmaktadır.

Laboratuvarımız TÜRKAK akreditasyon belgesine sahiptir.


Akreditasyon Sertifikası

Kurulduğu günden bu yana son teknolojiyi takip ederek, modern ve güvenilir bir şekilde hizmet veren Genel Müdürlüğümüze bağlı laboratuvarımız Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından verilen akreditasyon sertifikasını 01.07.2020 tarihinde alarak teknik yeterliliğini ispatlamış ve uluslararası güvenilirlik kazanmıştır.

Laboratuvarımızda çıkan deney raporlarıda uluslararası bir geçerlilik kazanmış ve uluslararası kriterleri yerine getirmiş ve yeterliliği kanıtlanmış uzman bir laboratuvar olarak hizmet vermektedir.

Bu sertifikanın amacı herhangi bir analizin ne zaman, nerede ve kim tarafından yapılırsa yapılsın aynı sonucu vermesini sağlamaya yöneliktir. Akredite laboratuvarlar tarafından elde edilen sonuçları ihtiva eden rapor ve sertifikalar uluslararası kabul görmektedir.


Akreditasyon Parametreleri

İletkenlik, Ph, Bulanıklık, Demir, Mangan, Alüminyum, Krom, Nikel, Bakır, Arsenik, Selenyum, Kadmiyum, Antimon, Civa, Kurşun, Florür, Klorür, Nitrit, Nitrat, Sülfat, Sodyum, Amonyum, Magnezyum, Kalsiyum, Bromat.


Akreditasyon Sertifikamız

Memnuniyet Anket Formu

Şikayet Formu

Fiyat Listesi

Su Analiz Raporları

Şikayetlerin Değerlendirilmesi Prosedürü


İletişim Bilgileri :

Adres : T.C. Aydın Büyükşehir Belediyesi, Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Arıtma Tesisleri Dairesi Başkanlığı, Balıkköy İçmesuyu Arıtma Tesisi, Balıkköy Mevkii Efeler/AYDIN

Telefon : 444 70 09