Atatürk
Su Borçlarını Yeniden Yapılandırıyoruz

Su Borçlarını Yeniden Yapılandırıyoruz

6552 Sayılı İş Kanunu İle Bazı Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması İle Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun 11 EYLÜL 2014 tarihinde yürürlüğe girmiştir.

Bu Kanun ile abonelerimizi ilgilendiren pek çok imkân sağlanmıştır. Bu imkanlardan en önemlisi borçlu abonelere getirilen ve borçların yeniden yapılandırılmasına imkân veren düzenlemedir.
 
Bu düzenlemeye göre, müracaat edilmesi halinde 30 NİSAN 2014 tarihi öncesi borçlar yeniden yapılandırılacak ve abonelerimiz isterlerse 36 ayda 18 taksite kadar ödeyebileceklerdir.
 
Yapılandırılan borçların peşin veya taksitli olarak ödenmesi mümkündür.
 
Yapılandırmadan yararlanılması halinde varsa hesaplanan gecikme cezası ve zamların yerine, ilgili dönemlerde geçerli olan TEFE/TÜFE/Yİ- ÜFE aylık değişim oranları uygulanacaktır. Bu şekilde hesaplanan borçlar peşin ödenebileceği gibi ikişer aylık dönemler halinde 6, 9, 12 ve 18 eşit taksitte de ödenebilecektir.
 
Borçlarınızı 6552 sayılı Kanundan yararlanarak yeniden yapılandırmak için size en yakın ASKİ Şube Müdürlüğüne müracaat etmeniz yeterlidir.